O tapetách

…sotva se naučí vzít do rukou pastelku, papír jim nestačí. Obrázky máte všude, na nábytku, dveřích a hlavně na stěnách. My máme pro vás a vašeho malého i většího snílka, kreativce i dobrodruha řešení. Nabízíme vám prostor, kde si můžou děti s nadšením a úplně legálně malovat přímo na zeď.

Velké omalovánky formou tapet, pro malé, velké, předškoláky, školáky i celou rodinu.

Všechny naše tapety jsou vyrobeny v Česku, ze speciálního papíru a samolepicí vrstvy a mají certifikát zdravotní nezávadnosti. Originální jsou nejen díky designu, ale také pro snadnou manipulaci při nalepování či odstraňování.

V nabídce je výběr z několika motivů. Novou grafiku pro předškoláky a školáky budeme postupně doplňovat. Jednotlivé motivy tapet na sebe přímo nenavazují. Kompletní sada tapet má svůj příběh, ale funguje i každý díl zvlášť. Proto si můžete objednat jen část, podle možností a dispozic v dětském pokoji.

VAŠE OTÁZKY A ODPOVĚDI

Proč vybarvovací tapety?

Máte doma malého kreativce, co rád maluje po zdi? Plánujete dětskou oslavu a schází vám nápad, jak děti zabavit? Chcete si dát pauzu a nechat dětem prostor na kreativitu bez rodičovských zákazů a hlídání? Plánujete, jak oživit dětský pokoj, chodbu nebo učebnu ve škole, školce nebo dětském centru? Naše tapety děti nejen zabaví, ale i něco nového je naučí, a přitom můžou tvořit, vymýšlet, bavit se a hrát si. Pomalované/vybarvené tapety se pak stanou originální dekorací dětského koutku či pokojíčku. A když je budete chtít vyměnit, není nic jednoduššího než tapetu strhnout a nalepit novou.

Jak tapetu nalepit, zvládne to každý?

Se samolepicí tapetou vám nabízíme mnohem jednodušší instalaci než s tapetou bez lepicí vrstvy, kde lepidlo nanášíte přímo na zeď. Naše tapety zvládnete nalepit sami, jednoduše, bez odborníků a nepořádku kolem.
DŮLEŽITÉ: Tapetu nechte alespoň 1 hodinu aklimatizovat v místnosti, kde ji budete lepit. Je to z důvodu vyrovnání vlhkosti.

TIP: Doporučujeme si místo, kam budete lepit tapetu, předem rozvrhnout podle velikosti vašeho dítěte. Je lepší nelepit tapety příliš nízko k podlaze, aby děti mohly pohodlně vybravovat i v sedě. Stejně tak ne příliš vysoko, aby na vrchní díl tapety barvičkama dosáhly.

VIDEONÁVOD ZDE

Pokud si netroufáte ani po shlédnutí videa na instalaci tapety, napište nám na info@malujemenazed.cz, budeme vás kontaktovat a poradíme vám. Instalace naším odborníkem je možná po dohodě. Napište nám místo a čas a nezapomeňte uvést váš telefonický kontakt. Následně s vámi upřesníme podrobnosti a poplatek za instalaci.

Jak na vybarvení tapety, mohu použít i vodovky?

Můžete použít klasické pastelky, voskové barvy nebo fixy. Nedoporučujeme používat vodou ředitelné barvy jako jsou tempery a vodovky. Voda totiž po vyschnutí může zapříčinit deformitu tapety.

Jsou tapety pro děti zdravotně nezávadné?

Ano. Naše tapety prošly všemi testy v technickém a zkušebním ústavu v Českých Budějovicích, kde splnily všechny normy pro získání certifikátu.

Mohu tapetu po vybarvení jednoduše sundat nebo přemístit?

Ano, máme otestováno. Po vybarvení lze tapetu bez problémů odinstalovat, bez poškození a znečištění omítky, snadno ji odstraníte a můžete nalepit novou. Pokud vás už nebaví umístění tapety nebo potřebujete posunout nábytek, tapetu jednoduše odlepte a nalepte znovu na nové místo.

MŮŽU TAPETU NALEPIT NA JAKOUKOLIV ZEĎ?

Tak jako neexistuje univerzální lepidlo „na všechno“, tak ani lepidlo na našich tapetách se nehodí na každý povrch. Testovali jsme funkčnost našich tapet několik let na nejběžnějších interiérových zdech a až na pár výjimek, které se ne až tak často v interiéru používají, to dopadlo skvěle. Je důležité, abyste věděli, že na zdi natřené latexovou nebo vápennou barvou nemusí naše tapeta držet. Stejně tak na zdi natřené sytou barevnou barvou, ve které může být obsažen olej nebo jiné mastné přísady. Ani hrubá štuková zeď nebude pro tapety ideální.

Tapety nejsou vhodné do místností s přílišnou nebo často se měnící vzdušnou vlhkostí (popř. vadí samotná vlhkost zdi), mohou se pak částečně odlepovat. To samé platí i pro znečištěné nebo mastné zdi.

Pokud se chcete poradit nebo potřebujete bližsí informace, neváhejte nás kontaktovat, popř. si objednejte vzorek zdarma.

Pro úspěšnou deinstalaci tapety předpokládáme, že před posledním malováním byla zeď napenetrovaná, což je předpoklad pro snadné sundání tapety bez poškození malby na zdi.

Jaké jsou velikosti tapet?

V nabídce je běžná velikost 1 dílu 60 cm na šířku a 120 cm na výšku (výška tapety je přizpůsobena dětem, aby na vrchní část barvičkama dosáhly). U 3 designu tapet (zoo, zahrada, urban) je šíře 150 cm, jsou určeny pro větší volné plochy, ideálně do školek či škol nebo dětských center.

Jakou vybrat tapetu?

Nemáme věkové hranice pro jednotlivé motivy tapet, každé dítě je jiné. Pokud máte doma předškoláka nebo prvňáčka, tak tapeta abeceda je jedna z těch edukativních. Abecedu se naučí formou hry a vybarvování, není nic snadnějšího a zábavnějšího.
Malí milovníci zvířátek si mohou vybírat z motivů les, safari, zoo nebo zahrada, pro malé snílky, piloty a kosmonauty jsou v nabídce tapety v oblacích a vesmír, kde se naučí s kreslenými mimozemšťany i názvy planet. Naše květinová zase může být vysněná pro malé holčičky. Nebo pojďte vyrazit celá rodina s broučky na houby, v pohodlí vašeho domova.
Kluci a auta! Už od plenek slyšíte brrrrrm brrrm na vše, co má kola a kolečka. V papírovém světě urban zažije malý cestovatel spoustu dobrodružství. Kromě vybarvování všech dopravních vozítek, značek a cest, může trasu projet i svým autíčkem od začátku až do konce. Ptačí tapeta je veselá a hravá, po vybarvení vypadá skvěle jako dekorace do jakéhokoliv interiéru. Tuto tapetu ocení převážně starší děti, má drobnější grafiku a dítě se naučí nepřetahovat.

NAPADÁ VÁS JINÁ OTÁZKA?

Napište nám na info@malujemenazed.cz nebo zavolejte. Rádi vám poradíme a zodpovíme další dotazy.

OBCHODNÍ PODMÍNKY